Türk Yurdu

Binali Yıldırım’dan Polislere Mesaj Var

Başbakan Binali Yıldırım polis haftası münasebeti ile emniyet mensupları için kutlama mesajı yayınladı. İşte o mesaj…

Binali Yıldırım’dan Polislere Mesaj Var
Son Güncellenme Tarihi:10 Nisan 2017 - 15:31 - 345 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım polis haftası münasebeti ile emniyet mensupları için kutlama mesajı yayınladı. İşte o mesaj…

Başbakan Yıldırım’ın Emniyet Teşkilatı’nın 172. yıldönümü nedeniyle polislere için yayınladığı mesaj şöyle:

“Emniyet Teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Devletimizin temel unsurlarından biri olan Emniyet Teşkilatımız, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, kamu düzeninin temini,hukukun tesisi ve insan haklarının korunmasına dair görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getirmektedir.

Türk Polisi, terörle ve örgütlü suçlarla yürüttüğü mücadelenin yanı sıra;suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasındaki üstün başarılarıyla halkımızın güven ve takdirlerine mazhar olmuştur.

Her türlü suç ve suçluyla mücadele edebilmek için sektördeki yeni teknolojilerin takibine büyük önem veren Emniyet Teşkilatımız, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da gurur verici başarılara imza atmaktadır.

Emniyet Teşkilatımızın demokrasimize sahip çıkmak üzere vermiş olduğu cansiperane mücadele, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü engelleyen en etkili unsurlardan biri olmuştur.

Bu vesileyle vatan için canlarını feda etmiş olan bütün şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Gazilerimize sıhhat, afiyet ve uzun ömürler diliyorum.

Türkiye, demokrasi, hukuk, adalet ve özgürlükler konusunda tavizsiz bir duruş sergiledikçe; darbe teşebbüsleriyle, vesayet arayışlarıyla, terörle, tedhişle ülkemizi zayıf düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak, millet-devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır.

Türk Polis Teşkilatımızın büyük bir fedakârlık ve hizmet aşkıyla çalışan bütün mensuplarına başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER