Türk Yurdu

Binali Yıldırım Kabine Değişikliğine İlişkin Açıklamalar

Başbakan Yıldırım kabine değişikliği ile ilgili merak edilen sorulara cevap verdi.

Binali Yıldırım Kabine Değişikliğine İlişkin Açıklamalar
Son Güncellenme Tarihi:25 Nisan 2017 - 21:58 - 297 kez görüntülendi.

Başbakan Yıldırım kabine değişikliği ile ilgili merak edilen sorulara cevap verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, zaman zaman kabine değişikliğine gitmenin demokrasilerin gereği olduğunu, bu konuda atılacak adımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile belirleyeceklerini belirterek, “Mutlaka önümüzdeki aylarda bu konuyu ele alacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım, konuşmasında “Normal şartlarda bizim ilçe, il kongrelerimiz var. O kongre takvimine bakarsak 2018’de de olağan kongremiz var. Ancak daha önce bu ilçe, il kongrelerini yapmadan genel kongreyi yapma kararı elbette her zaman alınabilir. Geçmişte var, şimdi de bu mümkün. Buna nasıl karar vereceğiz? Bizim MKYK, MYK’lerimizi toplayacağız. Önce birinci adım, Cumhurbaşkanımızın partimize üyeliğinin tekrar sağlanması. Ondan sonra partimiz yetkili kurullarında konu değerlendirilecek, ona göre karar vereceğiz. Bu konuda herhangi bir tereddüdümüz yok” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Yıldırım, “Ben daha önce ’olağanüstü kongre olmaz’ demedim. Kongre sürecini, ne zaman kongre yapılacağını anlattım. Bunlar normal şartlarda olacak şeyler. Ama bu takvim her zaman değişebilir. Buna yetkili kurullar karar verir” dedi.

Normal şartlarda herhangi bir olağanüstü gelişme olmazsa seçimlerin 3 Kasım 2019’da yapılacağını vurgulayan Başbakan Yıldırım, “Şu anda erken seçime gitmeyi gerektirecek bir durum da söz konusu değil. Artık projelere, ekonomiye, geleceğe yönelik Türkiye’nin kalkınma çalışmalarına daha çok zaman ayırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER