Türk Yurdu

Bekir Bozdağ’dan Zehir Zemberek Açıklamalar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Karşımda FETÖ’nün avukatını değil de ana muhalefetin liderini görmek istiyorum” dedi.

Bekir Bozdağ’dan Zehir Zemberek Açıklamalar
Son Güncellenme Tarihi:06 Nisan 2017 - 23:36 - 607 kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Karşımda FETÖ’nün avukatını değil de ana muhalefetin liderini görmek istiyorum” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırıkkale’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinde olan bilgi ve belgeleri Türkiye kamuoyu ile paylaşması gerektiğine ifade eden Bozdağ, “Sayın Kılıçdaroğlu kendi elinde olan bilgi ve belgeleri Türkiye kamuoyu ile paylaşması lazım. Her konuda sadece bir suçlama yapıyor, bunun elimde bilgisi var diyor, elimde listesi var diyor. Aynı şeyi vekiller ile ilgili ByLock için söylüyor. O zaman dürüst bir siyasetçi olarak elindeki bu listeleri kendine saklamaması lazım, Türkiye kamuoyuna açıklaması ve Türk halkının öğrenme hakkına saygı duyması lazım. Bu listeleri açıklaması doğru olandır. Biz bu çağrıyı kendisine yaptık. Ben tekrar buradan yeniliyorum, eğer doğruysanız, dürüstseniz, iftira etmiyorsanız, elinizdeki listeleri açıklayın ve onları Türkiye kamuoyu ile paylaşın” dedi ve ekledi:”Ama eğer bunu yapmazsanız o zaman sadece çamur at izi kalsın hesabı bir iftirayı dillendirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Herkes iddiasını ispat ile mükelleftir, bunu ispat etmeyen müfteri olur. Onun için de Sayın Kılıçdaroğlu, müfteri duruma düşmemesi için bu iddialarını ispat etmesi ve bunu da Türkiye kamuoyu ile paylaşması lazımdır. Ama bu güne kadar Sayın Kılıçdaroğlu bunu yapmadı. Öyle görünüyor ki bundan sonra da çamur atarak, suçlama yaparak, 16 Nisan’a kadar bu tavrını sürdürecek.” şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ, FETÖ’nün herkesin zihnini, aklını uyuşturuyor ve kendi saçmalıklarına inandırıp onu kullanmasına değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Sen şimdi iftira ediyorsun elimde bilgi, belge, dosya var diyorsun. O zaman dürüst siyasetçiye düşen şey bunları kamuoyuna açıklamaktır” diyen Bozdağ, konuşmasında “Şimdi hep hükümet açıklasın. Bizim elimizde senin iftiralarına dair hiçbir şey yok, tam aksi biz bu darbeyi yaşamışız. Sen şimdi iftira ediyorsun elimde bilgi, belge, dosya var diyorsun. O zaman dürüst siyasetçiye düşen şey bunları kamuoyuna açıklamaktır. Ama şimdi açıklayın deyince de kaçıyor. Ben de gazeteci arkadaşlara diyorum ki ‘sorun niye kaşıyorsun, niye açıklamıyorsun? Senin elini tutan mı var? Elinde böyle büyük belgeler varsa, bomba varsa kamuoyuna versen de kıyamet kopsa olmaz mı?’ Onun için de siz de onu lütfen sıkıştırın. Sorularınızı sorun ve onlar bunu açıklasınlar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER