Türk Yurdu

Bakanın Makam Aracı Sünnet Arabası Oldu

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın makam aracı, şehit üsteğmen Serkan Çakal’ın oğlu Metehan’ın sünnet düğünü için süslendi.

Bakanın Makam Aracı Sünnet Arabası Oldu
Son Güncellenme Tarihi:07 Mayıs 2017 - 11:32 - 339 kez görüntülendi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın makam aracı, şehit üsteğmen Serkan Çakal’ın oğlu Metehan’ın sünnet düğünü için süslendi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Hakkari’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Üsteğmen Serkan Çakal’ın 9 yaşındaki oğlu Metehan’ın sünnet düğünü için makam aracını tahsis etti. Kocaeli kent merkezinde süslenen otomobil, daha sonra Kandıra ilçesindeki Metehan’ın evinin önüne çekildi.

Korumalar eşliğinde caddede tur atan Metehan, elindeki kumandayı kullanarak bol bol siren sesi çaldı.Caddede vatandaşları selamlayan Metehan, daha sonra düğünün yapılacağı Prof. Dr. Turan Güneş İlçe Halk Kütüphanesi salonuna geçti.

Düğüne katılan Bakan Işık, şehidin annesi Harbiye Çakal ve davetlilerle bir süre sohbet etti. düğüne, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak Çok sayıda konuk katıldı.

Şehidin eşi Zeynep Çakal, Bakan Işık’ın düğünlerine gelmesi ve makan aracını oğluna tahsis etmesinden onur duyduklarını belirterek, “Şehit ailesi olmanın gururu haricinde yalnız olmadığımızı bir kez daha gördük. Hem oğlum Metehan adına hem kendi adıma çok güzel bir etkinlikti. Her şey için teşekkür ederim. Bakan Bey Cumhurbaşkanımız Kocaeli’ne geldiğinde söz vermişti. Sözünü de tuttu.” ifadelerini kullandı.

Metehan Çakal ise kendisine böyle bir düğün yapıldığı için çok mutlu olduğunu söyleyerek. “Arkadaşımla birlikte makam arabasına oturduk, yolları izledik. Sonra siren seslerini kumanda ile çıkarttık. Gelince de düğün salonunda çok eğlendik. Cumhurbaşkanımız Kocaeli’ne geldiğinde yanına gitmiştim. Oraya gittiğimde ne istediğimi sorduğunda ‘konvoy istiyorum’ dedim. Ondan sonra da oldu.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER