Türk Yurdu

Bakan Bozdağ CHP’nin Danıştay Hamlesini Değerlendirdi

Bozdağ’dan halk oylaması ile ilgili olarak CHP’nin kararı Danıştay’a götürmesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bakan Bozdağ CHP’nin Danıştay Hamlesini Değerlendirdi
Son Güncellenme Tarihi:23 Nisan 2017 - 14:05 - 246 kez görüntülendi.

Bozdağ’dan halk oylaması ile ilgili olarak CHP’nin kararı Danıştay’a götürmesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “YSK’nın kararları aleyhine hiçbir merciye başvurulamayacağını Anayasa, YSK, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay söylüyor. Benim söylediğim Anayasa hükmü ile Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve YSK kararlarını tekrarlamaktan, hatırlatmaktan ibarettir. Benim bu gerçekleri hatırlatmam ve tekrarlamam, yargıyı etkilemek değil, kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimin gereğini ifadır. ” dedi.

Bozdağ Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Anayasa’nın 79. maddesinin ikinci fıkrasında geçen “YSK kararları kesindir. YSK’nın kararları aleyhine başka bir mercie başvurulamaz.” ifadesini hatırlattı.

Bakan Bozdağ ayrıca “YSK’nın kararları aleyhine hiçbir merciye başvurulamayacağını, Anayasa, YSK, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay söylüyor. Benim söylediğim Anayasa hükmü ile Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve YSK kararlarını tekrarlamaktan, hatırlatmaktan ibarettir. Benim bu gerçekleri hatırlatmam ve tekrarlamam, yargıyı etkilemek değil, kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimin gereğini ifadır.” ifadelerini kullandı.

Anayasal, yasal ve yargısal gerçekliğe rağmen, CHP’nin YSK kararlarını, yargıya taşımasının bilerek ve isteyerek hukuku çiğnemek olduğunu vurgulayan Adalet Bakanı “CHP’yi bilerek ve isteyerek anayasaya aykırı hareket ettiren saik, dikkatleri başka yere çevirerek, CHP’nin başarısızlığını gizlemektir. Halk hür iradesiyle verdiği ‘evet’ oyuyla hükümet sistemini değiştirmiştir. Gerçek budur, gerisi lafügüzaftır. Halkı mahkemeye şikayet etmek, CHP’yi halkın iradesiyle mahkemelik yapmak, bu gerçeği değiştirmez. CHP’nin başarısızlığını ve kusurunu örtmez. Anayasayı hatırlatmak, Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve YSK kararlarını yok sayanlara bu kararları hatırlatmak suç değil, benim vazifemdir.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER