Türk Yurdu

Avaşin-Basyan Bölgesindeki PKK Hedefleri Hava Kuvvetleri Tarafından Vuruldu

Türk Hava Kuvvetlerine ait olan savaş uçakları tarafından, 3 askerin şehit düştüğü havan saldırı sonrasında, Irak’ın kuzey bölgesinde bulunan Avaşin-Basyan bölgesindeki bölücü terör örgütü PKk hedeflerine yönelik olarak gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda 10 teröristin başarılı bir şekilde etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Avaşin-Basyan Bölgesindeki PKK Hedefleri Hava Kuvvetleri Tarafından Vuruldu
Son Güncellenme Tarihi:29 Ekim 2016 - 19:43 - 2531 kez görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen açıklamada, bugün saat 12.13 vakitlerinde, Hakkari/Çukurca Hisar Dağı Binlis bölgesinde bulunan unsurlara, bölücü terör örgütü mensupları tarafından organize edilen havan saldırısı sonucunda, 3 askerin şehit olduğu, 4 askerin yaralandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, bu hain saldırıyı düzenleyen teröristlerin Irak’ın kuzeyinde bulunan Avaşin-Basyan bölgesinde oldukları tespit edildi.

10 terörist öldürüldü!

Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı organize ederek, bölgede belirlenen 1 DOÇKA uçaksavar mevzi, 3 havan mevzi olmak üzere, 4 hedef imha edildi, mevzi içinde ve civarında bulunan 10 terörist de etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Ayrıca Irak’ın kuzeyinde bulunan Zap bölgesinde belirlenen 2 havan mevzi de imha edilirken, görevlerini başarıyla icra eden Türk savaş uçakları emniyetle üslerine döndü.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER