Türk Yurdu

Askerlik yeri öğrenme 2017 Şubat askerlik yeri açıklandı mı? Askerlik yeri öğrenmek içi tıkla, 97/1 askerlik yeri öğrenme

Askerlik yeri öğrenmek için tıkla, 2017 askerli yeri öğrenme sistemi aktif oldu. Askerlik yeri öğrenme, Askere gideceklerin askere gideceği yerler belli oldu mu? Şubat ayında askere gideceklerin askerlik yerleri belli oldu mu? Askerlik yeri sorgulama, askerlik yerini öğren.. Şubat ayında askere gideceklerin askerleri yerleri açıklandı mı? Detaylar haberimizde…

Askerlik yeri öğrenme 2017 Şubat askerlik yeri açıklandı mı? Askerlik yeri öğrenmek içi tıkla,  97/1 askerlik yeri öğrenme
Son Güncellenme Tarihi:15 Ocak 2017 - 11:05 - 644 kez görüntülendi.

Askerlik yeri öğrenmek için tıkla, 2017 askerli yeri öğrenme sistemi aktif oldu. Askerlik yeri öğrenme, Askere gideceklerin askere gideceği yerler belli oldu mu? Şubat ayında askere gideceklerin askerlik yerleri belli oldu mu? Askerlik yeri sorgulama, askerlik yerini öğren.. Şubat ayında askere gideceklerin askerleri yerleri açıklandı mı?

2017 Şubat ayında askere gidecekleri yerleri açıklandı mı? Nerede askere gideceğiniz bu günlerden açıklanacağı açıklandı. Askerlik yeri öğrenme ekranları 15 Ocak 2017 tarihinde aktif olacak. Askere gideceğiniz yeri 15 OCAK’ta öğrenebileceksiniz.

Celp dönemlerine göre farklılık gösteren asker alım tarihi, 97/1 celp döneminde askere gitmek isteyen vatandaşların ilgisini çekiyor. Şubat ayı itibariyle celp altına alınacak bireyler, ocak ayı içerisinde askere ne zaman gidebileceklerini öğrenebilecek. Er adayları celp dönemlerini E-Devlet üzerinden öğrenebilecek. E-Devlet’e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT’den kimlikleri karşılığında alabilecekler. T.C kimlik numarası ve PTT’den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak.

Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan ‘Hizmet Adı’ kutucuğuna kısa dönem askerler ‘Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’, uzun dönem askerler ise ‘Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’ ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak. Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak ‘Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu’ ya da ‘Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’ butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme veSevk Belgesi bilgisi alınabilecek. Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

Şubat ayında askere gidecek olan kişiler 15 Ocak 2017 Pazar günü sisteme giriş yaparak askerlik yapacakları yeri öğrenebilecekler. Askerlik yapacağınız yeri öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak bilgilerinizi girebilirsiniz.

ASKERLİK YERİ ÖĞRENME

Askerlik yaptığınız yerler belli olduğunda yapacağınız yerleri yorum bölümüne yazabilirsiniz…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER