Türk Yurdu

Arif Emre’nin Bylock Kullandığı Ortaya Çıktı

Eski futbolcu Arif Erdem’nin firari olduğu için dosyası ayrılan şüphelilerden biri olduğu ortaya çıktı.

Arif Emre’nin Bylock Kullandığı Ortaya Çıktı
Son Güncellenme Tarihi:12 Mayıs 2017 - 19:11 - 2477 kez görüntülendi.

Eski futbolcu Arif Erdem’nin firari olduğu için dosyası ayrılan şüphelilerden biri olduğu ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finansman sağlayıp örgüt adına himmet topladıkları ve kurdukları şirketlerde usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle 137 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, firari olduğu için dosyası ayrılan şüphelilerden birinin de eski futbolcu Arif Erdem olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından İsmet Bozkurt tarafından hazırlanan 121 sayfalık iddianamede, FETÖ/PDY’nin futbol yapılanması davası kapsamında yargılanan firari sanık eski futbolcu ve teknik adam Arif Erdem’e ilişkin bilgiler de var.

Arif Erdem’le birlikte 204 şüphelinin dosyalarının, şüphelilerin firari olmaları veya bulunamamaları nedeniyle ayrıldığı bilgisi verilen iddianamede, Erdem’in, şüphelilerden Muharrem Atmaca’dan 2015 yılının Temmuz ayında bir işlemle 999 bin 99 lira tutarında havale aldığı bildirildi.

İddianamede, firari şüpheli Arif Erdem’in ayrıca FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı, kullanma sıklığının mavi renk (az görüşme) olduğu ve Dünya Pazarlama AŞ ortakları ile şüpheli para transferi yapan kişiler arasında bulunduğu açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER