Türk Yurdu

Ankara’da Yapılan Operasyonda Çatışma Çıktı!

Ankara’da polis sabaha karşı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda polis ile DEAŞ’lı Teröristler arasında çatışma çıktı.

Ankara’da Yapılan Operasyonda Çatışma Çıktı!
Son Güncellenme Tarihi:21 Mayıs 2017 - 10:22 - 338 kez görüntülendi.

Ankara’da polis sabaha karşı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda polis ile DEAŞ’lı Teröristler arasında çatışma çıktı.

Ankara sabaha karşı bir eve yapılan operasyon da eylem hazırlığında olduğu bildirilen 2 DEAŞ’lı terörist polisin tüm uyarılarına rağmen teslim olmayınca çatışma çıktı. çıkan çatışmada İki terörist de etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre,Sabah saatlerinde Etimesgut’ta meydana gelen olayda, İstanbul’da gözaltına alınan bir teröristin verdiği ifadelere dayanarak harekete geçen polis ekipleri, Yapracık Mahallesi TOKİ Konutları bölgesinde yaşadıkları belirlenen 2 DEAŞ mensubu teröriste şafak vakti operasyon düzenledi.

Zırhlı araçlarla bölgeye gelen Terörle Mücadele ekipleri, 6 katlı dairenin beşinci katında bulunan daireye baskın düzenledi. Dairenin kapısını fünyeyle patlatan polis ekipleri, silahlarına sarılan 2 teröristi etkisiz hale getirdi.

Operasyonun ardından evde yapılan arama çalışmalarında çok sayıda patlayıcı madde, silah ve mühimmat ele geçirilirken, teröristlerin daireyi kısa bir süre önce emlakcıdan kiraladığı öğrenildi.

Ankara Valisi Ercan Topaca olaya ilişkin bir açıklama yaptı.
Vali Topaca, “Emniyet güçlerinin yürüttüğü operasyonda, Ankara’da eylem yapmayı planlayan 2 terörist ölü ele geçirildi. İstanbul’dan takip edilen Azerbaycan uyruklu kişinin DEAŞ üyesi olduğu değerlendiriliyor. Son günlerde hareketli olması ve araç kiralayarak Ankara’ya gelmesinden şüphelenilmiş, buraya bu 2 kişiyi bıraktığı anlaşılmış. Kendisi ile bu kişilerin DEAŞ üyesi olduğu ve eylem yapmak üzere Ankara’ya bıraktığı şeklinde ifade vermesinden sonra bu operasyon çok acilen planlanmış, müdahalede 2 kişi ölü ele geçirilmiştir.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER