Türk Yurdu

Altın Tarihi Rekoru Kırdı! Fiyatları Fırladı

Altındaki hareketlilikler devam ediyor. Altın fiyatları büyük bir artış gösterdi ve tarihi rekoru kırdı. Peki rekor seviyeya ulaşan gram altın, çeyrek altın bugün ne kadar oldu? Detaylar haberimizde…

Altın Tarihi Rekoru Kırdı! Fiyatları Fırladı
Son Güncellenme Tarihi:07 Nisan 2017 - 15:39 - 731 kez görüntülendi.

Altındaki hareketlilikler devam ediyor. Altın fiyatları büyük bir artış gösterdi ve tarihi rekoru kırdı. Peki rekor seviyeye ulaşan gram altın, çeyrek altın bugün ne kadar oldu? Detaylar haberimizde…

Altının ons fiyatı ise dün günü yüzde 0,3 düşüşle 1.252 dolar seviyesinde tamamlamıştı. Bugün ise son 5 ayın en yüksek seviyesi olan 1.269 dolara çıktı.

AA Finans Analisti İslam Memiş’in yaptığı açıklamada, jeopolitik risklerin altın fiyatlarında sert yükselişlere neden olduğunu belirtildi ve “ABD’nin Suriye’ye karşı başlatmış olduğu müdahale küresel piyasalarda tedirginliğe neden oldu.” ifadeleri kullanıldı.

Memiş, Bugün piyasaların ABD’den gelecek tarım dışı istihdam verisini de izleyeceğine dikkati çekerek, “Tarım dışı istihdam verisi piyasalarda 180 bin olarak beklense de biz 200 bin üzerinde bir veri beklediğimizi belirtmek isteriz. Bu nedenle dolar endeksi ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yükselişler, altının ons fiyatında düşüşler görebiliriz.” şekline açıklama yaptı.

Açıklamada, piyasalarda risk iştahının azalmasıyla yükselen altın fiyatlarının bu hafta yatırımcısına en çok kazandıran emtia olduğu ve dolar kurundaki yükselişin de yurt içinde altının gram fiyatını olumlu yönde desteklediği bildirildi.

İşte güncel altın fiyatı listesi:

Gram Altın: 152 lira
Çeyrek Altın: 245 lira
Yarım Altın: 490 lira
Tam Altın: 980 lira
Cumhuriyet Altını: 1013 lira

Günlük olarak altın fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER