Türk Yurdu

AK Partiden Abdullah Gül’e “Açıklama Yapıp Spekülasyonları Bitir” Çağrısı Geldi

Deniz Baykal’ın 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminin olası adayları arasında adı geçeb 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e AK Parti’den, “Açıklama yapıp spekülasyonları bitir” çağrısı geldi.

AK Partiden Abdullah Gül’e “Açıklama Yapıp Spekülasyonları Bitir” Çağrısı Geldi
Son Güncellenme Tarihi:04 Mayıs 2017 - 12:45 - 249 kez görüntülendi.

Deniz Baykal’ın 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminin olası adayları arasında adı geçen 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e AK Parti’den, “Açıklama yapıp spekülasyonları bitir” çağrısı geldi.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, özel bir haber kanalında yaptığı açıklamada, “Sayın Gül ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Sayın Gül’ün bu spekülasyonları behemahal (mutlaka) bitirmesi gerekir. Sayın Gül’ün net olmadığından dolayı da böyle sorularla karşılaşıyor. Eğer rahatsızsa böyle sorulardan net bir şekilde cevabını vermesi gerekir. Yok rahatsız değilse, cevapsız bıraktığı takdirde herkes bu soruyu her zaman sorma ve bununla da muhatap olmayla karşı karşıya kalacaktır. Benim tanıdığım Sayın Gül buna net bir cevap vermelidir” ifadelerini kullandı.

Elitaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Davadan ayrılanlar iflah olmamıştır” mesajı ile ilgili de, “Alan almıştır diye tahmin ediyorum. Bu davadan ayrılanların veya ihanet yoluna doğru gidenleri bugün kim hatırlıyor? Sayın Cumhurbaşkanı isimlerini anmasa tarihte küçük bir nokta bile olmayacak durumdalar, belki böyle sayın Cumhurbaşkanı’nın verdiği mesaj, mesajın sahipleri mesajı almıştır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER