Türk Yurdu

Ak Parti Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım

Bugün Ak Parti Genel Başkan adayı açıklandı. Bugün Ömer Çelik tarafından ada olan Binali Yıldırım, Ak Parti’nin üçüncü genel başkanı olacak.

Ak Parti Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım
Son Güncellenme Tarihi:19 Mayıs 2016 - 13:22 - 1077 kez görüntülendi.

Bugün Ak Parti Genel Başkan adayı açıklandı. Bugün Ömer Çelik tarafından ada olan Binali Yıldırım,  Ak Parti’nin üçüncü genel başkanı olacak.

2015 yılında yapılan 5. Olağan Büyük Kongresi’nde Ak Parti Genel Başkanı seçilen Ahmet Davutoğlu,24 Kasım 2015 tarihinde Ak Parti genel başkanı olarak 64. hükümeti kurdu.

Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlıktan istifa eden Ahmet Davutoğlu, 22 Mayısta yapılacak olan kongrede aday olmayacağını duyurdu. İstifasıyla ilgili ortaya atılan farklı iddialar olsa da, Ahmet Davutoğlu, Ak Parti’nin bir neferi olarak hizmetine devam edeceğini söyledi.

Ak Parti içerisinden edinilen bilgiler doğrultusunda, genel başkan adayının, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Binali Yıldırım olacağı düşünülüyor.

Yeni genel başkan olarak belirlenen aday, 22 Mayıs Pazar günü yapılacak olan kongrede resmen genel başkan seçilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni hükümeti kurmakla görevlendirecek.

Ak Parti Genel Başkan Adayı bugün saat 13:00 de açıklanacak. Şimdiden açıklanacak olan bu ismin Binali Yıldırım olacağı kesinleşmiş gibi görünüyor.

Kulislerde geçen isimler arasında, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, İsmet Yılmaz ve Numan Kurtulmuş yer alıyordu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER