Türk Yurdu

Adalet Bakanı’ndan MHP’li Vekile Suç Duyurusu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP’den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adalet Bakanı’ndan MHP’li Vekile Suç Duyurusu
Son Güncellenme Tarihi:28 Mart 2017 - 23:10 - 347 kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP’den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Edinilen bilgiye göre Bakan Bozdağ’ın avukatı Hüseyin Aydın suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletti.

Hakaret sebebiyle açıklan suç duyurusu dilekçesinde, “Şüphelinin açıklamaları gerek içeriği gerekse vardığı sonuç itibarıyla akıl, mantık ve vicdanla bağdaşmayan, gerçekle hiçbir ilişkisi olmayan hakaret niteliği taşımaktadır. Şüphelinin açıklamaları hiçbir dayanağı olmayan, hayal mahsulü iddialardan oluşmaktadır. Şüphelinin bu gerçek dışı iddialar üzerinden müvekkilimizi yıpratma çabasını siyasi ahlakla, siyasetin temel ilkeleriyle ve etik kurallarıyla bağdaştırmak mümkün değildir.” ifadeleri yer aldı.

Sinan Oğan’ın, yalan, yanlış bilgilerle, uğradığı saldırıyı Bakan Bozdağ’ın planladığını iddia ettiği vurgulanan dilekçede şunlara da değinildi:
“Şüpheli, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarla Adalet Bakanımız Sayın BEKİR BOZDAĞ’a somut bir fiil isnat etmek suretiyle ve sözlerinin onur, şeref ve saygınlığını zedeleyici nitelikte söz ve beyanlarından oluştuğundan TCK’nin 125. maddesinde tanımlanmış hakaret suçunu işlemiştir. Bu nedenle şüpheli hakkında atılı suçlardan soruşturma yapılarak, hakkında kamu davası açılmasını talep ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER