Türk Yurdu

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Flaş Açıklamalar! İşte Cumhurbaşkanlığı Seçimleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Anadolu Ajansı’na çarpıcı açıklamalar yaptı. bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı sistemine değindi.İşte o açıklamalar.

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Flaş Açıklamalar! İşte Cumhurbaşkanlığı Seçimleri
Son Güncellenme Tarihi:18 Ocak 2017 - 11:38 - 339 kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Anadolu Ajansı’na çarpıcı açıklamalar yaptı. bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı sistemine değindi.

İşte Bakan Bozdağ’ın açıklamalarından satır başları:

“Cumhurbaşkanlığı sistemi, doğası gereği siyasi istikrar ve güçlü iktidar kuracak. Çünkü sistemin zorunlu sonucu, hangi seçime giderseniz gidin seçimin sonunda birisi iktidar olacak, hem de güçlü iktidar olacak, iktidar yetkisini de halktan alacak. O nedenle Türkiye’nin geleceği bakımından bunun son derece büyük önemi var. Bugün Türkiye’de çift başlılıktan kaynaklanan sorunları yaşamıyor görünebiliriz ama geçmişe dönüp baktığınızda yürütmenin çift başlı olması çok büyük tartışmalara neden olmuş.”

“Yürütme çift başlı olmamalı. Yeni sistem cumhurbaşkanlığı sistemi daha aktif. Düşünün birparti 290 ile iktidar. O zaman milletvekilleri genel başkanı tehdit edebiliyor. Şunu şöyle yaparsan istifa ederim, üstelik benimle birlikte başka arkadaşlarım da var. Cesur kararlar verilemiyor. İktidar düştü düşecek havası. İnsanların nasıl psikolojisi bozuluyorsa, devletin de bozuluyor. İşte bunların hepsi tamamen ortadan kalkacak. Şimdi iktidara getiren de götüren de halk olacak. Hızlı karar alınacak. Türkiye’nin etrafı yangın yeri.”

“Geçmişte merhum Erbakan ve Türkeş o dönemde sistem değişikliği istemiş. Merhum Özal ile Demirel de tek başlı yürütme sistemi istemişler. Merhum Özal ve Demirel güçlerini kaybettiği zaman bunu istediklerini görüyoruz. Ak Parti’nin tek farkı gücünün zirvesinde olduğu dönemde bunu istiyor. Biz bunu Türkiye’nin geleceği için istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ayrışmanın kutuplaşmaın da panzehiri bir sistem.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER