Türk Yurdu

80 yaşındaki katile 15 yıl hapis cezası verildi

Huzurevinde yaşayan ve televizyon sebebiyle çıkan kavganın sonu felaketle bitti. 80 yaındaki Sabri Beşli, odasında televizyon kanalını değiştirdiği gerekçesiyle 71 yaşındaki İsmail Gökmen’i bıçaklayarak öldürdü.

80 yaşındaki katile 15 yıl hapis cezası verildi
Son Güncellenme Tarihi:11 Ocak 2017 - 15:20 - 320 kez görüntülendi.

Huzurevinde yaşayan ve televizyon sebebiyle çıkan kavganın sonu felaketle bitti. 80 yaşındaki Sabri Beşli, odasında televizyon kanalını değiştirdiği gerekçesiyle 71 yaşındaki İsmail Gökmen’i bıçaklayarak öldürdü.

Olay, 17 Nisan 2016’da Tosya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde meydana geldi. İddialara göre, huzurevinde kalan 80 yaşındaki Sabri Beşli, televizyon odasında kanal değiştirme yüzünden 71 yaşındaki İsmail Gökmen ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Sabri Beşli, İsmail Gökmen’i bıçaklayarak öldürdü.

Olay sonrası tutuklanan Sabri Beşli hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Mahkemede konuşan Beşli, “Televizyonda haberleri izleyecektim. Bana ‘İzlemesen ne olacak’ dedi. Küfür etmeye başladı. Odama çıkmıştım arkamdan odama kadar geldi. Gözüm karardı. Bir defa bıçak vurdum ama neresine vurduğumu hatırlamıyorum” dedi.

Yaşanan olay sonrasında Sabri Beşli’ye müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı. karar duruşmasında mahkeme heyeti cinayeti haksız tahrik altında işlendiğini karar alarak sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. İyi hal indiriminden de yararlanan Sabri Beşli 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER