Türk Yurdu

3 ilden Ayrı Ayrı Şehit Haberleri Geldi

Şırnak, Kars ve Bitlis’ten gelen şehit haberi ülkeyi yasa boğdu.

3 ilden Ayrı Ayrı Şehit Haberleri Geldi
Son Güncellenme Tarihi:25 Nisan 2017 - 21:45 - 279 kez görüntülendi.

Şırnak, Kars ve Bitlis’ten gelen şehit haberi ülkeyi yasa boğdu.

Habertürk Haber Merkezi’nden edindiği bilgiye göre, Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalında arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcı infilak ettirmesi sonucu 2 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopter ile 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı içerisinde bulunan Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı 2 asker kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit olan askerlerin Çorum nüfusuna kayıtlı ve evli olan 29 yaşındaki Uzman Çavuş Sedat Düzgün ile 26 yaşındaki Manisa’nın Saruhan İlçesi’ne kayıtlı, Uzman Çavuş Nezir Pırnarcı olduğu açıklandı.

Kars’ın Kağızman ilçesinde, güvenlik güçlerinin arazi arama tarama faaliyeti sırasında tuzaklanan bir patlayıcının infilak etmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Olayda ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve takviye güvenlik güçleri sevk edildiği belirtildi.

Bitlis’ten de şehit haberi geldi. Bitlis’te Sehi Ormanları bölgesinde terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında meydana gelen patlamada 1 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandığı yaralı askerler’in Tatvan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

Güvenlik kaynakları, Hakkari’de 11 ve Şırnak’ta 2 olmak üzere toplam 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER