Türk Yurdu

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Dönemi Başlıyor

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yeni başlayacak serbest geçiş uygulaması için yapılacak düzenlemeler nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çalışmalar başladı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Dönemi Başlıyor
Son Güncellenme Tarihi:20 Nisan 2017 - 11:37 - 289 kez görüntülendi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yeni başlayacak serbest geçiş uygulaması için yapılacak düzenlemeler nedeniyle köprüde çalışmalar başladı.

Köprünün Avrupa-Anadolu geçişinde toplam 8 gişeden 4’ü trafiğe kapatıldı.

Sabah saat 08.00’da başlayan çalışmalarla ilk etapta 4 gişede serbest geçişe açılacak. Ardından ise diğer 4 şeritte çalışmalar yapılacak. Çalışmaların ise 15 Temmuz’da tamamlanacağı bildirildi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan konuya ilişkin şunları söyledi:

“Serbest geçişe yönelik tadilat yaparken, dört gişeden hizmet vereceğiz ki üç şeritten gelen insanlarımız herhangi bir sıkıntı yaşamadan trafik akışı sağlanmış olsun. Daha sonra da diğer dört gişeyi yer değiştirerek, kaldıracağız. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, 20 Nisanda başlayacağımız serbest geçiş çalışmalarını, 15 Temmuz’da bitirerek, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, 15 Temmuz Şehitler Günü’nde inşallah serbest geçişi sağlamış olacağız. İnsanlarımız burayı kullanırken bekleme, gecikme yaşamayacaklar. İnsanlarımız tak sistemi ile rahatlıkla seyahatlerini yapacaklar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER